Тому що поза законом: більшість хостелів в Україні скоро можуть закритися

У законодавстві України немає визначення хостел. Через це проблеми мають як бізнес, так і мешканці багатоквартирних будинків.

8 червня 2019

<Більшість хостелів в Україні скоро можуть закритися
150 гривень за ніч в Києві. Хостел - найдешевший варіант зупинитися в будь-якому місті. Вигідно туристу і підприємцю, єдиний мінус - в одній кімнаті можуть перебувати одночасно бути 8-10 чоловік. Але для мешканців будинку це постійний потік людей і шум - 40% хостелів знаходяться в житлових будинках. При цьому в законодавчому полі України хостелів просто не існує і ніяких вимог до них до сих пір немає - повідомляє Сегодня

Більшість з таких "бюджетних готелів" досить скоро можуть закритися - до цього може призвести один із законопроектів, який вже лежить в Раді.

Альтернатива готелям і квартирам

У Франції хостели називають Auberge de jeunesse, в Німеччині - Jugendherberge, в Іспаніі - Albergue juvenil. Всі ці поняття переводяться як "молодіжний гуртожиток". Тут в основному зупиняються молоді люди, які не хочуть переплачувати за готелі або зйомні квартири.
Альтернатива готелям і квартирам
Студент Андрій Василенко подорожує, він об'їздив майже всю Україну. У містах зупиняється переважно в хостелах. В середньому нічліг обходиться хлопцю від 75 до 200 гривень.

"Все, що мені потрібно - місце, де можна поспати і прийняти душ. Цього цілком достатньо і це можна отримати в хостелі, заплативши невелику суму. Навіть в центрі міста можна зняти місце в хостелі до 100 грн, якщо це невелике місто. У обласному центрі, де багато туристів - близько 200, - розповів студент.

Клієнти хостелів рідко коли затримуються довше, ніж на три-чотири дні, говорить власник одного з таких закладів в Києві В'ячеслав Назаренко. Люди заселяються, щоб відпочити після дороги

"У хостелах селяться туристи, яким потрібно провести одну або кілька ночей. За 150-200 гривень людина отримує ліжко, постіль, душ і можливість готувати на кухні. День наші постояльці проводять поза хостелом. Так, в одній кімнаті може знаходитися до шести осіб, але у нас є шафки для кожного клієнта, які закриваються на ключ. Плюс, вони швидко знаходять спільну мову між собою, заводять нові знайомства. Це люди, яким не потрібно зайве ".

Мешканці проти хостелів

В одному з будинків в центрі Києва працювало відразу три хостела: дво- трикімнатні квартири на 20-30 осіб. Мешканці цього будинку не витримали і пішли до суду. Феміда стала на їхній бік.
В українському законодавстві нічого не говориться про хостели, але йдеться про права мешканців. Спираючись на норми законодавства, можна закрити практично будь-який хостел.

Згідно зі статтею 382 Цивільного кодексу, квартира призначена для постійного проживання. Відповідно до другого пункту статті, всі власники квартир і нежитлових приміщень - співвласники багатоквартирного будинку. При цьому стаття 383 говорить, що власник житлового будинку, квартири має право використовувати помешкання для власного проживання, проживання членів своєї сім'ї, інших осіб і не має права використовувати його для промислового виробництва.

Але при цьому, в ч. 7 ст. 41 Конституції України та в п. 5 ст.319 Цивільного кодексу громадянина зобов'язують використовувати власність такими способами, при яких не будуть порушуватися права інших осіб, і співвласників в тому числі.

"Розташування" хостела ", як і готеля, гуртожитка в квартирі багатоквартирного житлового будинку незаконно. По-перше, це нецільове використання квартири, яка призначена для постійного проживання однієї сім'ї. По-друге, квартира технічно не пристосована для розміщення такої кількості людей. Дії власників хостелів в квартирах багатоквартирних будинків порушують норми цивільного і житлового законодавства, порушують житлові права інших мешканців таких будинків ", - йдеться в одному з рішень Печерського районного суду Києва проти власників хостелів.

Хостели можуть позакриватись

Держава візьме хостели під контроль. У Раді вже лежить два законопроекти щодо врегулювання їх роботи.

Законопроект №10237 пропонує:
  •     Підняти штраф за використання квартири не за призначенням до 34 000-51 000 грн; а за повторне порушення - 85 000 долл;
  •     Хостел може перебувати в будинку, якщо це не суперечить інтересам мешканців.
  •     На одну людину в хостелі має бути не менше 8 кв. м площі квартири.

"Передбачається розміщення лише на першому поверсі будинку. На одну людину в хостелі має бути не менше 8 кв м. І, найголовніше, планується збільшити розмір штрафів. Про дозвіл жителів точної норми не міститься, але сказано, що хостел не може перешкоджати правам і інтересам жителів, а, отже, виникає пряма норма на оскарження дії хостелів ", - пояснює адвокат Діна Дрижакова.

Альтернативний законопроект № 10237-1 більш докладний. Наприклад, в ньому йдеться про те, що хостел повинен мати окремий вхід і евакуаційний вихід. А розміщення хостела в багатоквартирному будинку допускається за рішенням мешканців будинку - мінімум 70% підписів.

Саме другий законопроект загрожує хостелах. Якщо депутати підтримають його, то закриється близько 80% хостелів, оскільки вимоги неможливо виконати, вважає Олена Моцний, голова Асоціації хостелів Києва.

Автор: Виталий Андроник

Тому що поза законом: більшість хостелів в Україні скоро можуть закритися

У законодавстві України немає визначення хостел. Через це проблеми мають як бізнес, так і мешканці багатоквартирних будинків.

8 червня 2019

Продаж квартир Квартири в новобудовах Оренда квартир Квартири подобово Продаж будинків Оренда будинків Будинки подобово Продаж землі Продаж приміщень Оренда приміщень