НБУ розшифрував - як банки повинні видавати клієнтам валюту та гривню за електронними платіжними засобами

4 вересня 2014

НБУ розшифрував - як банки повинні видавати клієнтам валюту та гривню за електронними платіжними засобами НБУ оприлюднив свої пояснення щодо гучної постанови № 540. Публікуємо їх дослівно і у повному обсязі – задля уникнення неправильного трактування.

“У зв’язку із численними запитами банків щодо практичного застосування окремих вимог постанови Правління Національного банку України від 29.08.2014 № 540 “Про введення додаткових механізмів для стабілізації грошово-кредитного та валютного ринків України” (далі – Постанова № 540) Національний банк України надає такі роз’яснення.

Згідно із підпунктом 13 пункту 1 Постанови № 540 видача готівкових коштів у межах України за електронними платіжними засобами, що емітовані як резидентами, так і нерезидентами, здійснюється виключно в гривнях.

Наголошуємо, що зняття готівкових коштів з поточних (в тому числі карткових) та депозитних рахунків з використанням електронних платіжних засобів, здійснюється виключно в гривнях. При здійсненні такої операції використовується курс купівлі безготівкової іноземної валюти за гривню уповноваженого банку на час здійснення операції (без подання відповідної заяви клієнтом).

В той же час, якщо клієнт бажає отримати готівкові кошти в іноземній валюті з власного поточного (в тому числі карткового), депозитного рахунків, уповноважений банк здійснює видачу готівкової іноземної валюти через касу банку за заявою на видачу готівки.

Щодо практичного застосування підпункту 14 пункту 1 Постанови № 540.

Відповідно до вищезазначеного підпункту іноземна валюта, переказана з-за кордону на користь фізичної особи - резидента і нерезидента для виплати готівкою без відкриття рахунку, виплачується одержувачу виключно в гривнях.

З метою виконання цієї вимоги уповноважені банки мають здійснювати виплату таких переказів:

готівкою в гривнях без відкриття рахунку (без подання відповідної заяви клієнтом) за курсом купівлі безготівкової іноземної валюти за гривню уповноваженого банку на час здійснення операції;
якщо клієнт бажає отримати кошти в іноземній валюті, банк здійснює зарахування таких коштів на поточні (в тому числі карткові) рахунки клієнтів.

Видача готівкової іноземної валюти з поточних (в тому числі карткових), депозитних рахунків здійснюється з урахуванням обмежень встановлених Постановою № 540.

Національний банк України звертає увагу керівників банків на неухильне дотримання вимог цього листа.”

finance.ua

НБУ розшифрував - як банки повинні видавати клієнтам валюту та гривню за електронними платіжними засобами

НБУ оприлюднив свої пояснення щодо гучної постанови № 540. Публікуємо їх дослівно і у повному обсязі – задля уникнення неправильного трактування....

4 вересня 2014

Продаж квартир Квартири в новобудовах Оренда квартир Квартири подобово Продаж будинків Оренда будинків Будинки подобово Продаж землі Продаж приміщень Оренда приміщень