Житлова лихоманка. Львiвщина третя в Українi за темпами зростання купiвлi-продажу житла

28 лютого 2008

Житлова лихоманка. Львiвщина третя в Українi за темпами зростання купiвлi-продажу житла Торiк цiни на квартири у Львовi зросли на 5-20%. Наскiльки подорожчає ваше житло цього року, рiєлтери не беруться прогнозувати, мовляв, «усе залежатиме вiд ситуацiї на ринку».

Але в одному фахiвцi впевненi – марно сподiватися на здешевлення. Житло дорожчає повiльно, але впевненно. Львiвщина стала третьою пiсля Донеччини та Днiпропетровщини за темпами зростання кiлькостi угод iз продажу квартир. Загалом же по Українi угод купiвлi-продажу на ринку житла поменшало на 5%, повiдомляє Мiн’юст. Найбiльший спад нотарiуси зафiксували у Київщинi й Одещинi. Натомiсть на Львiвщинi минулорiч продали помешкань бiльше, нiж рiк перед тим.

Попит на квартири у Львовi незмiнно високий, кажуть рiєлтери. Причина – у вигiдному розташуваннi мiста та його привабливостi для туристiв. Певним стимулом стала новина, що Львiв прийматиме Євро-2012, пояснює «Газетi... » керiвник рiєлтерського бюро «Маклер» Елiна Сеннiкова.
До чемпiонату готуються i власники готелiв квартирного типу, докуповуючи «про запас» квартирку-другу, адже туристiв у Львовi не меншає, тож порожньою нерухомiсть не стоятиме.
Але повторити цiновий рекорд 2005-2006-го минулого року не вдалося – помешкання подорожчали на 5-20%. Натомiсть позаторiк цiни на квартири зросли на 50-60%, а «однокiмнатки» взагалi подорожчали майже вдвiчi.

Квартири маленькi, але дорогi

Одно- та двокiмнатнi квартири в цегляних будинках залишаються найпопулярнiшими на ринку. I попит на них сталий. Зрозумiло, найдорожче коштують квартири у старому Львовi. Але навiть серед «спальних» районiв є лiдери. Наприклад, житло на «середнiх» поверхах будинкiв у зелених зонах Сихова можна продати дуже швидко та з вигодою. Особливо прихильнi покупцi до цегляних домiвок. Сихiвчани часто переїжджають iз квартир у панельних багатоповерхiвках в аналогiчнi за розмiрами в сусiднiх будинках, але... цегляних.

А от помешкання в районi Рогатки (вул. Хмельницького), за словами керiвника агенцiї «Золота Арка» Iрини Яремко, мають невеликi перспективи. Рiєлтери впевненi, що б там не було, але львiвська нерухомiсть дорожчатиме. Однак прогнозувати – на скiльки саме, не беруться. Мовляв, усе залежатиме вiд того, як змiнюватимуться цiни на складовi собiвартостi будiвництва. Якщо вартiсть матерiалiв i пального та зарплати будiвельникiв i надалi зростатимуть, цiни на житло повiльно, але впевнено повзтимуть догори.
Зоряний час рiєлтерiв

Сплеск попиту на комерцiйнi примiщення – основна тенденцiя ринку нерухомостi, зазначають рiєлтери. Покупцi не вередують, залюбки беруть пiд бiзнес житловi примiщення, попри те, що перевести їх у нежитловий фонд коштує грошей i часу. «Зробити це не так складно, аби грошi були», – з посмiшкою пояснили «Газетi... » фахiвцi з квартирних питань.
– Бiльшiсть наших клiєнтiв просять пiдшукати примiщення пiд магазини невеликого розмiру – до 50-70 «квадратiв» у людних мiсцях. Вiд початку року це найбiльш затребуваний об’єкт нерухомостi, – розповiдає Iрина Яремко.

Центр Львова помалу перетворився на величезний бiзнес-центр, пiдприємцi для офiсних цiлей викуповують примiщення на другому та третьому поверхах. Щоправда, найдошкульнiшi проблеми центру – автомобiльнi корки та брак мiсць для паркування – вiдбили бажання «селитися» у старому мiстi багатьом великим фiрмам. Саме тому дедалi активнiше викуповують квартири на перших поверхах у «спальних» районах. Переважно пiд офiси. Ще десять-п’ятнадцять рокiв тому було складно продати квартиру на першому поверсi за «грубi» грошi. Нинi ж для власникiв таких помешкань – зоряний час. Головне, аби вiкна виходили на людне мiсце.

Галицький iндивiдуалiзм

Зростає iнтерес городян i до помешкань у щойно зведених будинках. – Новобудови цiкавi для тих покупцiв, якi вже мають своє житло i хочуть просто «вкласти» грошi в нерухомiсть. Якщо є «зайвi» грошi, краще зробити iнвестицiю в новобудову з доброю iнфраструктурою, нiж у «хрущовку», – вважає Iрина Яремко.

Щоправда, «хрущовки» не дешевшають, адже їх купують менш заможнi львiв’яни, якi, наприклад, повертаються iз заробiткiв. Вибiр району зазвичай залежить вiд мiсця проживання родини – дiти прагнуть жити поблизу батькiв.

А от переселятися в котеджнi мiстечка в передмiстi львiв’яни не поспiшають. Панi Яремко пояснює це ментальнiстю заможних галичан.

– Людина, що має великi грошi на особняк, хоче в чомусь видiлитися, адже прагне бути не такою, як усi, – каже вона. – А в котеджних мiстечках будинки переважно однотипнi.
Заможнi мiщани волiють радше придбати земельну дiлянку або незавершене будiвництво та звести «хатинку» за iндивiдуальним проектом, нiж жити в «iнкубаторних» котеджах. Це й жене вгору цiни на землю. Минулорiч дiлянки у Львовi та навколо нього подорожчали, за оцiнками Елiни Сеннiкової, на 50%. Знаходяться навiть покупцi на особняки в мiстi вартiстю вiд 500 тисяч доларiв. Такi «хатинки» є поштучним товаром, i їхня вартiсть залежить насамперед вiд розмiру прибудинкової дiлянки та «центровостi». Наприклад, за iнформацiєю «Газети... », особняк по вулицi Iвана Франка, що перебуває в розпорядженнi родини покiйного авторитета «Мухи» тягне на понад мiльйон доларiв.

Найкращi квартири у Львовi купують кияни

Тотального скуповування львiвської нерухомостi «iноземцями» немає – на «друзiв» з-за кордону припадає лишень 10% усiх операцiй. Найпривабливiшими для них є помешкання в центрi мiста, кажуть рiєлтери.

Найбiльшу ж кiлькiсть «центрового» житла прикуповують завбачливi київськi чиновники, роблять це переважно через пiдставних осiб або ж членiв родини. Але основний попит на помешкання формують львiв’яни. Щоправда, як подейкують – за кiлькiстю, а не за якiстю. Адже бiльшiсть операцiй на ринку має так званий обмiнний характер. Наприклад, сiм’я продає велику квартиру, щоб купити меншу за неї. Або ж, навпаки, люди продають два помешкання в мiстi, оселяючись в особняку за мiстом. Трапляються ситуацiї, коли львiв’яни виїжджають в iнший регiон, а на вирученi за помешкання у Львовi грошi купують двi, а то й три квартири. Почастiшали й випадки, коли багатодiтнi городяни свiдомо стають «доїжджаючими», перебираються в райцентри, мiняють львiвську квартиру на просторий особняк.

Автор: Iрина СМЕРТИГА

Источник: gazetapo.lviv.ua

Житлова лихоманка. Львiвщина третя в Українi за темпами зростання купiвлi-продажу житла

Торiк цiни на квартири у Львовi зросли на 5-20%. Наскiльки подорожчає ваше житло цього року, рiєлтери не беруться прогнозувати, мовляв, «усе залежа...

28 лютого 2008

Продаж квартир Квартири в новобудовах Оренда квартир Квартири подобово Продаж будинків Оренда будинків Будинки подобово Продаж землі Продаж приміщень Оренда приміщень