Новини, статті, аналітика ринку нерухомості

Бойові дії у Львові

29 березня 2008

Бойові дії у Львові
Жінки відбивали атаку на одне з найбільших сільськогосподарських підприємств України

У суботу 15 березня львівська «Агрофірма «Провесінь» стала ареною безпрецедентних за своїми масштабами бойових дій. Як повідомив 21 березня на прес-конференції в агентстві УНІАН очевидець подій член правління агрофірми Ігор Багнюк, близько 12-ї години дня невідомі особи у складі приблизно ста чоловік спортивної статури, одягнені в уніформу чорного кольору без розпізнавальних знаків та озброєні пилками-болгарками, ломами і кувалдами, спробували здійснити силове захоплення підприємства…

З болгарками навпереваги

«Нападниками були виламані ворота на територію агрофірми «Провесінь», вибиті двері та вікна адміністративного будинку, — розповідає Ігор Багнюк. —Молодики побили працівників агрофірми та блокували охорону «Титан». За словами очевидців, під час сутички працівники правоохоронних органів змушені були застосувати табельну зброю. Незважаючи на попередження охоронців, невідомі особи почали громити майно, бити вікна та грубо вдиратися в кабінети працівників і директора. Лунали команди захопити приміщення, забарикадуватись та тримати оборону. Під цей шум мене, голову правління агрофірми та секретаря з заламаними руками просто виштовхали з адміністративного корпусу».

«Група нападників також намагалася відключити котельню від енергопостачання, через що виникла загроза знищення продукції агрофірми, — додає голова правління ВАТ «Агрофірма «Провесінь» Іван Півень. — Температура в тепличних комплексах впала до 0°С, а це критично для теплолюбних рослин. Якби ще три години без обігріву, загинув би весь врожай ».

Підприємство, про яке йдеться, — далеко не з останніх не тільки в галицькому регіоні, а й у цілому в Україні. «Провесінь» веде свою історію з 1966 року, коли був створений радгосп «Львівська овочева фабрика», і за цей час пройшла складний шлях становлення і розвитку. В 1996 році державне підприємство було реорганізоване в ВАТ «Агрофірма «Провесінь». Воно спеціалізується на вирощуванні овочевих культур в закритому ґрунті та їх реалізації. Загалом тут працюють близько 600 осіб. Протягом останніх 30 років підприємством керує Іван Онуфрійович Півень, з ім’ям якого колектив пов’язує більшість успіхів потужного господарства, яке зуміло не тільки вижити в роки занепаду вітчизняної економіки, але й постійно збільшувати врожаї та прибутки агрофірми.

Жінки проти «Альфи»

Понад 200 працівників агрофірми, переважно жінки, які терміново прибули з сусіднього мікрорайону, спробували завадити силовому захопленню підприємства. Ситуація була критичною. За цих обставин професіонально спрацювали бійці спецпідрозділу міліції «Титан». Діставши виклик по телефону, підрозділ прибув на місце подій через десять хвилин. Швидко розібравшись в ситуації, вони зуміли, незважаючи на чисельну перевагу нападників, переломити хід подій. Більшість молодиків, котрі проникли на територію, були блоковані та групами виведені за прохідну підприємства. Декілька десятків нападників спробували забарикадуватись в адміністративному корпусі, але «Титан» зумів зайти до будинку і взяти ситуацію під контроль. Молодики, які залишалися в приміщенні, були затримані та дали свідчення працівникам міліції. «За їх словами, вони належать до київської охоронної фірми «Альфа—Л», — повідомив «ДТ» Ігор Багнюк.

SOS

Заступник голови правління ВАТ «Агрофірма «Провесінь» Ростислав Шелест звернувся з листами до президента України, голови ВР, прем’єр-міністра, генерального прокурора та голови СБУ, в яких закликає взяти агрофірму під державний захист.

«Доводимо до Вашого відома, — наголошується в прес-релізі, розповсюдженому в УНІАНі, — що в погромах брали участь і призначені рейдерами на незаконних зборах акціонерів фіктивний голова правління пан Сопронюк та голова наглядової ради пан Ялі. Вони намагалися закритися в кабінеті, відмовлялися спілкуватися з пресою та надавати документи, на підставі яких було вчинене силове захоплення. Крім того, протиправними діями, що мають усі ознаки рейдерського захоплення підприємства, керувалися державні виконавці ВДВС Личаківського РУЮ, оскільки згідно з законодавством, виконання будь-якого судового рішення на законних умовах можливе лише в робочі дні і в робочий час.

З огляду на надзвичайність даної ситуації, в також враховуючи те, що це вже не перша спроба силового захоплення підприємства «групою Кізіна», яка незаконним способом придбала невеликий пакет акцій і здійснює тиск на працівників підприємства, просимо терміново створити Державну комісію з даного питання, оскільки «Провесінь» внесена до списку підприємств, які перебувають на контролі Міжвідомчої комісії з питань протидії протиправному поглинанню і захопленню підприємств при Кабінеті міністрів України, і негайно вжити всіх необхідних заходів для припинення злочинної діяльності рейдерів».

У разі бездіяльності державних органів влади та непрозорого розслідування колектив агрофірми протягом тижня може визначитися з початком безстрокового голодування під стінами Кабінету міністрів і секретаріату президента та звернеться з листами до засобів масової інформації всіх європейських країн.

Тим часом, за повідомленням голови профкому агрофірми О.Деревляної, на підприємстві з працівників та членів УНА—УНСО створюються загони самооборони для відбиття наступного нападу, який очікувався після чергових (третіх за цей рік) зборів акціонерів, призначених опонентами на 24 березня. Проте збори так і не відбулися.

Р.S. 24 березня за фактом нападу на підприємство прокуратура порушила кримінальну справу за ст.206 ККУ «Протидія законній господарській діяльності». За попередньою інформацією, звільнений із займаної посади начальник ВДВС Личаківського РУЮ.

Автор: Артем СВЯТНЕНКО

Источник: dt.ua

Бойові дії у Львові

Жінки відбивали атаку на одне з найбільших сільськогосподарських підприємств України У суботу 15 березня львівська «Агрофірма «Прове...

29 березня 2008