Мін'юст планує забезпечити онлайн-доступ фізосіб і юросіб до реєстру нерухомості з 1 січня 2015

12 грудня 2014

Мін'юст планує забезпечити онлайн-доступ фізосіб і юросіб до реєстру нерухомості з 1 січня 2015 Міністерство юстиції (Мін’юст) України планує забезпечити онлайн-доступ тим, хто не є власниками майнових прав фізичних та юридичних осіб до інформації Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (ГРВПН) з 1 січня 2015 року, а вартість такої електронної інформаційної довідки складе 17 грн.

Такі дані оприлюднили представники міністерства в ході “круглого столу” “Відкриття майнових реєстрів – механізм реалізації урядових ініціатив” та обговорення підготовленого Мін’юстом проекту постанови уряду про затвердження порядку надання фізичним та юридичним особам інформації з ГРВПН в Києві в п’ятницю.

“Він підготовлений для того, щоб забезпечити безперебійну роботу реєстраторів, забезпечити належний доступ до майнового реєстру, і забезпечити належний доступ громадян та інших осіб до запитуваної інформації”, – сказав заступник голови Мін’юсту Ігор Алексєєв.

При цьому він зазначив, що відкриття доступу до ГРВПН в цілому підвищує інвестиційну привабливість країни і покращує захист майнових прав власників.

Як уточнила директор департаменту цивільного, фінансового законодавства та законодавства з питань земельних відносин Мін’юсту Олена Ференс, на сьогодні вартість інформаційної довідки-пошукового запиту в електронному вигляді з ГРВПН встановлена на рівні 17 грн.

“Закон з моменту вступу в силу дозволяв нам розробляти порядок протягом трьох місяців, але, враховуючи, що технічна можливість відкриття цього реєстру тобто з 1 січня 2015 року, то з цієї дати повинен вступити в дію порядок надання безпосередньо доступу та отримання інформації”, – додала вона.

Зі свого боку заступник генерального директора державного підприємства “Інформаційно-ресурсний центр” (“ІРЦ”, Київ, здійснює адміністрування державних реєстрів, утримувачем яких виступає Державна реєстраційна служба, Укрдержреєстр) Леонід Богданов повідомив, що минулого року щодо майнових прав надано близько 1 млн інформаційних довідок.

“Ми припускаємо, що 0,5 млн тих, хто звертаються перейдуть в інтернет і будуть отримувати довідки в режимі онлайн”, – сказав він.

За словами Л.Богданова, потужності нового технічного обладнання та програмного забезпечення “ІРЦ” щодо забезпечення відкритого доступу до ГРВПН дозволять обробляти до 1 млн звернень в місяць.

При цьому він підкреслив, що ПЗ і база даних ГРВПН надійно захищені, зокрема, користувачі в ході запиту не отримують безпосереднього доступу до реєстру: інформаційна довідка надається у вигляді копії з дзеркального сервера.

У свою чергу заступник директора департаменту реєстрації речових прав на нерухоме майно-начальник відділу Укрдержреєстру Олександра Маломуж повідомила, що отримання даних ГРВПН у вигляді інформаційної довідки для фізосіб і юросіб новим порядком передбачено як в електронному, так і в паперовому вигляді шляхом звернення до реєстратора / нотаріусу , однак виключно по об’єкту нерухомості.

“Тобто, будь-яка фізична чи юридична особа може отримати інформацію, запитуючи її і вказуючи при цьому адресу об’єкта, який його цікавить”, – пояснила вона.

При цьому А.Маломуж зазначила, що в інформаційній довідці ГРВПН не вказуються персональні дані власника об’єкта нерухомості, разом з тим під час заповнення форми запиту заявник зобов’язаний вказати свої персональні дані.

Можливості перевірити достовірність заповнюваних заявником даних в Укрдержреєстру на сьогодні немає, а єдиним скільки-небудь можливим способом ідентифікації запитуваної інформації є реквізити платіжної електронної банківської карти, що використовується для оплати інформаційної довідки з ГРВПН, додала вона.

При цьому ці дані відображаються в історії запитів щодо об’єкта нерухомості, яку може переглянути виключно власник об’єкта, уточнила А.Маломуж.

За її словами, такі дані про осіб, які отримували відомості про зареєстровані права та їх обтяжень, які належать власникові, надаються власникам і правовласникам у вигляді виписки з ГРВПН.

Поряд з випискою та інформаційної довідкою на сьогодні також зберігається така форма надання інформації як витяг з ГРВПН, яка надається власникам, правовласникам і спадкоємцям, як за параметрами об’єкта, так і за суб’єктами, додала А.Маломуж.

Як повідомлялося, в середині листопада учасники переговорів з підготовки коаліційної угоди заявили про намір протягом першого кварталу 2015 внести зміни до закону “Про Державний земельний кадастр” з метою забезпечення вільного доступу в інтернеті до інформації про земельні ділянки і їх власників.

Крім того, учасники робочої групи мали намір забезпечити виконання законодавства щодо доступу в інтернеті до інформації про об’єкти прав власності на нерухоме майно.

У зв’язку з цим також планувалося внести зміни до законодавства про створення або визначення незалежного органу державного нагляду у сфері забезпечення права доступу до публічної інформації.

Верховна Рада на засіданні 14 жовтня 2014 265-ма голосами прийняла в другому читанні і в цілому закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодонабувачів юридичних осіб та публічних діячів” (№5114).

Раніше прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявляв, що в разі прийняття зазначеного закону будь-які суб’єкти господарської діяльності будуть зобов’язані розкривати інформацію про реальних власників, що дозволить громадянам отримувати інформацію про власників всього нерухомого майна в країні.

interfax.com.ua

Мін'юст планує забезпечити онлайн-доступ фізосіб і юросіб до реєстру нерухомості з 1 січня 2015

Міністерство юстиції (Мін’юст) України планує забезпечити онлайн-доступ тим, хто не є власниками майнових прав фізичних та юридичних осіб до інформ...

12 грудня 2014

Продаж квартир Квартири в новобудовах Оренда квартир Квартири подобово Продаж будинків Оренда будинків Будинки подобово Продаж землі Продаж приміщень Оренда приміщень